Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosów

rabat za zapis do newslettera

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 bubuwozki

bubuwozki

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 postów

Napisany 12 April 2018 - 12:57 AM

Witam,

Mam dziwny problem z tym modułem. Instalacja i konfiguracja przebiegły bezproblemowo. Zaczęłam moduł testować dla różnych adresów e-mail i 2 kody rabatowe, które się wygenerowały ZAWSZE wyświetlają mi się w koszyku (bez względu na ustawienia konfiguracji modułu).
Pozostałe 4 kody, które na próbę wygenerowałam działają bezproblemowo. Załączam zrzut. Na razie te dwa kody wyłączyłam.

vn5mKsq.png

#2 vekia

vekia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 98 postów

Napisany 12 April 2018 - 12:58 AM

Witam,
W toku konfiguracji modułu geenrującego kod za zapisanie się do newslettera masz możliwość zdefiniowania ustawień kodu rabatowego jaki otrzyma klient po zapisaniu się do newslettera. Narzędzie do definiowania parametrów kuponu jest rozbudowane i dostępne są wszystkie opcje konfiguracyjne, jakie mają również standardowe kupony w PrestaShop. I tak oto konfiguracja pozwala na ustawienie parametru "highlight' tzn. "podświetlenie": https://i.imgur.com/6L8iswY.png
Kupony ze zdefiniowanym parametrem "highlight" wyświetlają się w koszyku właśnie w taki sposób jaki pokazałaś na screenie. 

Proces generowania kuponów

W trakcie gdy klient zapisuje się do newslettera moduł generuje kod rabatowy o zdefiniowanych w ustawieniach modułu parametrach.  
Wygląda więc na to, że te 2 kody rabatowe zostały wygenerowane w momencie, gdy w konfiguracji modułu parametr "highlight" był włączony.
Następnie najprawdopodobniej zmieniliście ustawienia modułu wyłączając ten parametr, stąd kolejne kupony zostały wygenerowane w oparciu o nowe ustawienia modułu.

Ważne
Zmiana ustawień modułu nie sprawia, że parametry kuponów, które zostały wygenerowan (przed wprowadzeniem zmian w ustawieniach) zostaną zastąpione nowymi ustawieniami. 
Wszystkie wygenerowane kupony zachowują swoje pierwotne parametry, jakie były zdefiniowane w momencie, w którym kupony zostały utworzone.

Zmiana ustawień istniejących kuponów

Jedyną drogą, która pozwala wyedytować istniejące kupony jest ich manualna edycja w dziale z kuponami tj:
- w zapleczu sklepu przechodzimy do sekcji rabaty > kupony rabatowe,
- edytujemy kupon który wyświetla się w koszyku,
- przechodzimy do zakładki "informacje"
- wyłaczamy parametr "wyświetl w koszyku": https://i.imgur.com/yzIl33P.png
 - zapisujemy zmiany 

czynność powtarzamy dla reszty kuponów, które wyświetlają się w koszyku.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników